meblozmiany

Znacie nas już z tego, że lubimy dawać meblom drugą szansę. Czasami wystarczą niewielkie przeróbki i mebel zmienia się nie do poznania. Często te zmiany nie wymagają jakichś specjalnych umiejętności i doświadczenia. Czasem wystarczy tylko zabrać się do pracy i w kilka  godzin  zmienić szafę na „nową”. Tym razem opisaliśmy jak można w łatwy sposób zmienić zabudowy i szafy typu „komandor”.

Zachęcamy do zmian.

Szafa przed zmianami
Szafa przed zmianami
Szafa po odświeżeniu
Szafa po odświeżeniu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metamorfoza szafy zajęła ok 2-3 godziny. Drzwi szafy zostały obklejone zwykła tapetą ścienną. Tu tak naprawdę należy kierować się wzorem tapety i wybrać taką , która nam się po prostu podoba i pasuje do wnętrza.

  1. Pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest oczyszczenie i odtłuszczenie elementów, które będą poddane zmianom, oraz delikatne przeszlifowanie ich papierem ściernym o drobnym uziarnieniu- 180 i więcej. Szafa którą przedstawiamy była wykonana ze zwykłych płyt meblarskich- w takim przypadku nie należy przesadzać ze szlifowaniem J wystarczy naprawdę lekko zmatowić powierzchnię
  2. Kolejnym krokiem jest pomalowanie drzwi białą farbą- jako podkład pod tapetę; polecamy farby akrylowe z kilku względów- szybko schną, mają bardzo subtelny zapach i do ich rozcieńczania i mycia pędzli używa się WODY  a to jak wiemy w warunkach domowych duży atut.

Bez nazwy_2

Wystarczy nałożyć tylko jedną warstwę, służy ona jako podkład również ze względów estetycznych- w tym wypadku tapeta była jasna w kolorowe grochy, bez podkładu kolor drzwi mógłby  lekko przebijać i efekt byłby niezadowalający.

W tym etapie można pomalować również elementy takie jak listwy itp., które warto by zmieniły się tak by wpasować się w nową stylistykę , którą narzuci nam w zdecydowany sposób tapeta.

Na przykładzie elementy szafy malowane były na biało- tu już jedna warstwa nie wystarczy- potrzebne będą co najmniej trzy;

 

  1. Trzecią czynnością jest już naklejanie tapety na drzwi szafy.

IMAG1029 (2)_1

Najpierw należy odmierzyć odpowiednią długość tapety; szerokość dostosować można już po naklejeniu- za pomocą noża do tapet.

Naklejana tapeta była na fizelinie, dlatego wystarczyło posmarować tylko drzwi szafy i nakleić tapetę( może to być zwykły klej to tapet)

Oczywiście powstałe pęcherze  są niemal nie do uniknięcia, ale spokojnie możemy wygładzić je za pomocą szmatki.

Tak oklejone drzwi musza poczekać do wyschnięcia.

IMAG1032 (2)_1

  1. Ostatnim etapem pracy nad nasza szafa jest polakierowanie oklejanych elementów lakierem bezbarwnym( tu również polecamy bezwonne lakiery akrylowe)

Wystarczą dwie warstwy.

IMAG1034 (2)_1

 

 

 

 

 

 

Po wyschnięciu montujemy drzwi i listwy na swoje miejsce i szafa gotowa.

To naprawdę proste! Zachęcamy do spróbowania i życzymy powodzenia.