Nowe wnętrze i stare meble

Kategorie Aktualności
Porady wnetrza

 

Wiosna to czas ,w  którym często mamy ochotę zmienić wystrój w naszych domach.

Nie koniecznie musi to być generalny remont. Wystarczą niewielkie zmiany by  wnętrze nabrało odrobinę świeżości.  Zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów, który wpływa na wizualny odbiór pomieszczenia jest kolor ścian. Warto by kompozycja barw była przemyślana i tworzyła jedną całość.  Kolory możemy dobierać w taki sposób by tworzyć harmonijne lub kontrastowe wnętrze. Najistotniejsze jest to w jakich przestrzeniach czujemy się dobrze. Pamiętajmy, że wiele zależy od funkcji pomieszczenia. Możemy wybrać jasne kolory, które sprawiają że wnętrze zdaje się lśnić. Dodatkowo wybór ciepłej tonacji pomoże stworzyć przyjazną atmosferę idealną do salonów i jadalni.

Inne rozwiązanie…

Malowanie bywa jednak czasami kłopotliwe. Dlatego jeszcze prostszym rozwiązaniem jest metamorfoza naszych starych mebli.  Meble, które do tej pory wydawały nam się nieatrakcyjne mogą nabrać nowego wyrazu a nawet więcej, stać się ozdobą domu. Może to być krzesło czy komoda, które stoją zapominane w garażu czy piwnicy, a czas pozostawił na nich swój ślad. Po odnowieniu będą znów jak nowe i będą służyć nam na następne lata. Jeśli nie wiemy jak się do tego zabrać możemy skorzystać z firm, które w profesjonalny sposób zajmują się renowacją naszych mebli. Doradzą i podpowiedzą nam różne rozwiązania.

wnętrze Ostromecko
Fot. Tomasz Czachorowski

 

Najekonomiczniej jednak będzie gdy metamorfozy naszego mebla dokonamy sami. Efekt powinien być zadowalający nawet bez wielkich zdolności i umiejętności. Jako przykład odnowienia mebla przedstawiono zwykły, drewniany taboret. Był już trochę zniszczony a kolor znudził się i przestał pasować do wnętrza. Pierwszym problemem z jakim musimy się zmierzyć jest określenie jak chcemy zmienić nasz mebel. Tu postanowiono, że taboret będzie biały z brązowymi przecierkami.  Warto na ten etap poświecić trochę czasu. By dokonać właściwego wyboru  należy zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać w naszym wnętrzu oraz czy zmieniamy dotychczasową funkcję naszego mebla. Oznacza to , że nasz taboret po zmianie może służyć nam do innych celów, np. może pełnić funkcję stolika na którym znajdzie się tylko lampka nocna.  W takiej sytuacji zmiana funkcji  wpływa również na intensywność eksploatacji mebli a to z kolei na wybór materiałów wykończeniowych.Porady wnetrza

Całość artykułu w majowym magazynie mieszkaj lepiej.