Aranżacje wnętrz – prosty sposób na zmiany

Kategorie Aktualności
Aranżacja wnętrz

Aranżacje wnętrz jak również wszelkie próby projektowania wnętrz kojarzą się często z dużym nakładem finansowym. Wiosna to okres, w którym chętnie chcielibyśmy coś zmienić w naszym otoczeniu. Ilość pracy zaczyna nas odstraszać. Większość osób rezygnuje już na tym etapie.

Zamiast gruntownego remontu, możemy dodać element przykuwający uwagę i zmieniający nastrój.
Tym elementem może być obraz. Wystarczy przejrzeć prace u lokalnych artystów zamiast kupować reprodukcje popularnych obrazów. Niejeden z nich ma wiele do zaoferowania. Oryginalne, niepowtarzalne dzieło wprowadzi świeżość w naszym wnętrzu nadając mu nowego charakteru.

Aranżacja wnętrz
„Trzy Gracje” Anna Mackiewicz-Chojnacka

Należy jednak pamiętać by wybrany obraz przede wszystkim nam się podobał i intrygował. Następnie należy zwrócić uwagę na jego kolorystykę i wymiary. Dużo zależy od emocji, które chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na dodaniu energii do wnętrza skupmy się na energetycznych kolorach i ekspresyjnej linii. Gry natomiast chcemy przestrzeni dać oddech wybierzmy pastelową kolorystykę.
Pamiętajmy by nie przedobrzyć. Duże lub kolorowe obrazy pasują do wnętrz stonowanych. Dają im nowy wyraz, tworzą kontrast i napięcie dodając wnętrzu energii.
Pastelowe dzieła będą dobrze wyglądały w monochromatycznym wnętrzu. Pozostałe wyposażenie nie będzie konkurować ze sztuką, a obrazy dyskretnie wprowadzą w przestrzeń swój urok.

Przykładowe aranżacje wnętrz z wykorzystaniem obrazu

Obraz, z pozoru niewielki detal, w sposób znaczący może odmienić wnętrze.  Widać to na przykładowym zdjęciu, gdzie przestrzeń nabrała energii. obraz w aranżacja wnętrzSalon wypełnił się emocjami płynącymi z obrazu. Zmienił się nastrój.

Istotny jest również wybór miejsca, w którym ma znaleźć się dzieło. Należy przeznaczyć na nie odpowiednio dużo przestrzeni. Nie możemy wprowadzać bałaganu przez nadmiar dodatków. Umiar jest tu najlepszym wyznacznikiem.