projekty wnetrz bydgoszcz

Aranżacja wnętrz

Jesień to pora roku, która sprzyja wyciszeniu i melancholii. To czas, gdzie więcej przebywamy w naszych domach, często pod kocem pijąc gorąca herbatę. Atmosfera w naszych wnętrzach jest wtedy szczególnie ważna. Nie mamy jednak chęci na wielkie remonty i zaskakujące zmiany. Jesień to pora roku, w której niewątpliwe możemy skupić się na detalach i niewielkich zmianach dodatków.

dekorator wnętrz Bydgoszcz

Dwa podstawowe narzędzia budujące odpowiednią atmosferę to światło i kolor.

W jesienne wieczory najistotniejszą rolę odgrywa światło sztuczne, bo głównie z nim mamy wtedy do czynienia. Dobrze, gdy punktów oświetleniowych mamy kilka, tak by dostosowywać ilość oświetlenia do naszego nastroju.  Jeśli jeszcze nie posiadamy dodatkowych lampek stołowych i podłogowych to dobry moment by wyposażyć w nie nasze domowe wnętrze. Doceńmy też magię świec. Płomień jak żadne inne źródło światła odpręża, pozwala się skupić i wyciszyć. Mile widziane są, zatem wszelkie świeczniki, lampiony i świece.  Ich wybór jest przeogromny, dzięki czemu możemy znaleźć elementy pasujące do każdej stylizacji.

Kolor w tym przypadku dotyczy tylko dodatków. Możemy zmienić go na zasłonach, poduszkach, wazonach i innych akcesoriach wnętrzarskich. Przy jego wyborze musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę barwy, które w danej przestrzeni dominują i pozostaną niezmienione. Nie jest to jednak wielkie ograniczenie, ponieważ możliwości w doborze dodatków mamy wiele. Chłodne kolory są spokojne i kojące. Fiolet działa uspokajająco, łagodzi stres a przy tym jest elegancki i głęboki. Bardzo dobrze komponuje się w otoczeniu srebrno- szarych dodatków, dlatego warto je ze sobą łączyć, ponieważ nadmiar fioletu może prowadzić do przygnębienia. Innym dobrym wyborem są odcienie zieleni i turkusu, które dodają wnętrzu świeżości i harmonii.

Uniwersalnym sposobem na zrównoważoną i spokojną przestrzeń jest wybranie neutralnych tonów takich jak beż, biel i brąz.  To kolory, które nieustannie cieszą się popularnością z uwagi na swoją wszechstronność w zastosowaniu, ponieważ rzadko nie pasują do jakiegoś wnętrza.

dekoracje wnetrz bydgoszcz torun

Przy zmianie dekoracji na większą uwagę zasługują tkaniny, które wybierzemy na nasze dodatki. Bez względu na to gdzie je zastosujemy, ocieplają wnętrze.

Poszewki na poduszki mogą być z różnych materiałów. Niekoniecznie wszystkie z tego samego gatunku. Wybierzmy kilka rozwiązań: gładkie, miękkie, jednolite, pasiaste, o zróżnicowanej teksturze, czy z motywami kwiatów. Poszczególne elementy mają się uzupełniać, co nie oznacza, że muszą być jednakowe. Zasłony i rolety rzymskie świetnie prezentują się, gdy wykonane są z naturalnych materiałów o stonowanych kolorach. Len czy bawełna będą, więc dobrym wyborem.

 

Ostatnim elementem, o którym należy wspomnieć są wszystkie sezonowe owoce i warzywa. Nie zapomnijmy utworzyć z nich kompozycji. Jabłka, gruszki, śliwki, dynie itp. świetnie odnajdą się w roli elementów dekoracyjnych, które również wprowadzą w nasze wnętrze dodatkowy kolor. Zebrane podczas jesiennych spacerów liście, kasztany czy żołędzie możemy rozłożyć na komodzie lub stoliku obok pamiątek z wakacji. W wazonie natomiast mogą znaleźć się suszone kwiaty dostępne w wielu gamach kolorystycznych.

Jesień to również dobry moment na wyciągniecie z zakamarków różnych staroci, które po odświeżeniu mogą znaleźć się na naszych półkach, jako wyjątkowe dodatki. Wymieszane z nowoczesnymi akcesoriami przełamią chłód a ich obecność sprawi, że przywołają wspomnienia sprzyjające refleksji w oczekiwaniu na ciepłe dni.

Pełen artykuł na stronie „mieszkaj lepiej”

aranzacje bydgoszczaranzacje bydgoszczCCF20141006CCF20141006dekoracjeartykul

 

dekoracje